top of page
Two Dried Leaves
Bloom
Foggy Pier
Ducks Over the Lake
Seagulls
Calm Sea

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
Alicja Sulima

Konsultacje diagnostyczne

Psychoterapia indywidualna

Opiniowanie bariatryczne

Wsparcie psychoonkologiczne

Kontakt
Home: Witaj

O mnie

Psycholog, psychoonkolog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny  (certyfikat PTTPB nr 1061) 


W ramach codziennej pracy zajmuję się pacjentami z otyłością olbrzymią w  Szpitalu Klinicznym w Zabrzu oraz pacjentami onkologicznymi w związku z pracą w Niepublicznym Ośrodku Med-Profil w Żernicy k.Gliwic.

Od 2020 roku jestem właścicielem Centrum terapeutycznego "Konkret", które składa się 8 osobowy zespół. Jako terapeuta prowadzę tam szkolenie oraz psychoterapię indywidualną i grupową.

DSC_2350.jpg
Home: O terapii

Wykształcenie

Uniwersytet Śląski

Wydział Pedagogiki i Psychologii

5-letnie magisterskie studia na kierunku psychologia ze specjalnością kliniczną i sądową

Akademia Ignatianum w Krakowie

Psychoonkologia

Roczne studia podyplomowane na kierunku psychoonkologia

Uniwersytet SWPS

Psychoterapia poznwczo-behawioralna 

4-letnie podyplomowe studia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.

Home: Lista

Oferowane usługi

Psychoterapia

Indywidualne i grupowe formy wsparcia w paradymacie psychoterapii poznawczo-behawioralnej z wykorzystaniem technik ACT, terapii schematów czy mindfulness.

Psychobariatria

Wsparcie oparte na diagnostyce, psychoedukacji oraz pomocy terapeutycznej osobom chorym na otyłość. Ocena motywacji pacjentów do zabiegu i wykluczanie przeciwwskazań do wykonania operacji chirurgicznego leczenia otyłości w związku z wynikającą ze standardów leczenia - koniecznością wystawienia opinii i zgody na przeprowadzenia zabiegu.

Psychoonkologia

Pomoc terapeutyczna oraz profilaktyka  zdrowia psychicznego osób chorych na nowotwory i ich rodzin z wykorzystaniem technik terapii simontonowskiej.

Szkolenia

Skierowane dla osób z otyłością, pacjentów onkologicznych, studentów i innych, organizowane zgodnie z grafikiem na stronie www.konkret-psychoterapia.pl

Home: Lista

Doświadczenie zawodowe

Moje doświadczenie zawodowe od początku kariery zawodowej związane jest z pracą z pacjentem chorującym somatycznie. Swoje umiejętności zdobywałam pracując w Wojewódzkim Szpitalu specjalistycznym w Sosnowcu oraz realizując liczne staże min. 2-letni staż w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku, praktyki w Ośrodku Pomocy i Leczenia Uzależnień OPILU w Zabrzu

czy staż w Poradni Partner W Gliwicach.

Swój  warsztat rozwijam uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Ukończyłam Kurs Racjonalnej Terapii Zachownaia (RTZ), I stopień szkolenia w zakresie terapii simontonowskiej oraz kursy w zakresie uzależnień behawioralnych oraz technik terapii schematów.

Obecnie pracuję jako psycholog w Szpitalu Klinicznym w Zabrzu oraz psychoonkolog w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej Med-Profil W Żernicy k. Gliwic. Od marca 2022 współpracuję także ze Szpitalem Wielospecjalistycznym w Jaworznie pod kątem opiniowania pacjentów bariatrycznych.

Od czterech lat w ramach praktyki psychoterapeutycznej prowadzę psychoterapię indywidualną, początkowo w Centrum Terapii Systemowej DIADA a obecnie w swoim Zespole Gabinetów "KONKRET"

200630-konkret-logo-poziom.jpg
Home: Tekst

Cennik

realizowane w centrum psychoterapii "Konkret"

150zł

Konsultacja psychologiczna

150zł

Sesja psychoterapii

200

Konsultacja psychobariatryczna 

150zł

Poradnictwo psychoonkologiczne

50-150zł

Grupowe formy wsparcia

400zł

Opiniowanie bariatryczne (2 wizyty, wystawienie opinii z zaleceniami)

Home: Cennik

Kontakt

Chorzowska 38

602654002

Dziękujemy za przesłanie!

Home: Kontakt
Home: Feed bloga
bottom of page